Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Aeropuerto de Reus (Barcelona)

Aeropuerto de Reus to niewielkie hiszpańskie lotnisko zarządzane przez grupę AENA, położone 3 km od miejscowości Reus oraz 13 km od Tarragony. Znajduje się też ono stosunkowo niedaleko innych ważnych miast hiszpańskiego regionu Katalonia, takich jak Barcelona, oraz w odległości od 5 do 15 km od głównych miejscowości na wybrzeżu katalońskim, zwanym Costa Dorada.Kod IATA: REU
Państwo: Hiszpania
Kontynent: Europa


 

Kod IATA: REU

Państwo: Hiszpania

Kontynent: Europa

 

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: REU

Kod ICAO: LERS

Miasto: Reus, Costa Dorada, Hiszpania

Współrzędne: 41°08′51″N 1°10′02″E

Wysokość: 71 m n.p.m.

Kierunek: 07/25: Asfalt, 2.459x45

 

Linie lotnicze operujące z lotniska w Reus: http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Reus/es/Page/1048858949354//Listado-de-companias-aereas.html

 

Tabela lotów – odloty: http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Reus/es/Page/1048858949362//Salidas.html

 

Tabela lotów – przyloty: http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Reus/es/Page/1048858949366//Llegadas.html

 

Aeropuerto de Reus – lądowanie (wideo)

 

HISTORIA

Port lotniczy Reus powstał z inicjatywy aeroklubu w Reus, który w roku 1935 zaczął wykupywać okoliczne tereny, aby rozpocząć tam budowę. Jednakże prace nad powstaniem lotniska zostały wstrzymane przez wybuch wojny domowej, zaś tereny te zostały przeznaczone na cele wojskowe i przekształcone w bazę militarną dla armii republikańskiej. Dopiero pod koniec lat ‘40 aeroklub w Reus wznowił prace nad lotniskiem oraz dokonał zakupu pierwszej awionetki. Powstała także wówczas szkoła kształcąca pilotów.

 

W 1992 roku lotnisko w Reus całkowicie skupiło się na transporcie cywilnym i ostatecznie przestało być bazą wojskową wraz z przejściem pod patronat grupy AENA, zrzeszającej także inne katalońskie lotniska, takie jak Barcelona czy Girona.

 

Lotnisko w Reus zyskuje coraz więcej pasażerów z powodu swojego dogodnego położenia. Znajduje się ono zaledwie 3 km od miasta Reus oraz 13 km od Tarragony, a także niedaleko głównych miejscowości na Costa Dorada, katalońskim wybrzeżu. Najważniejsze znaczenie ma jednak fakt, że port lotniczy położony jest 95 km od Barcelony, stolicy Katalonii, stąd uważa się je za jeden z portów lotniczych tego miasta.

 

DOJAZD

Lotnisko położone jest w odległości 3 km od miasta Reus, stąd dojazd do tej miejscowości nie stanowi problemu, zaś do Barcelony to trasa wynosząca około 95 km.

 

Linia 50, Aeropuerto de Reus – Reus

 

Linia autobusowa nr 50, która łączy lotnisko z miasteczkiem Reus. Autobusy odjeżdżają z lotniska co godzinę, od 8:05 do 20.05. Cena biletu normalnego to 2,40 €. Autobus zatrzymuje się także na stacji Renfe, skąd można udać się pociągiem do Barcelony. Rozkład jazdy pociągów do Barcelony znajdziemy na stronie: http://www.renfe.com/

 

Aeropuerto de Reus – Barcelona

 

Rozkład jazdy linii autobusowej łączącej lotnisko w Reus z Barceloną (plaza María Cristina oraz Estación de Sants) dostosowany jest do lotów linii lotniczych Ryanair. Aby skonsultować rozkład jazdy należy skorzystać ze strony internetowej przewoźnika Hispano Igualadina (http://www.igualadina.com/index.php) lub pod numerem telefonu: +34 902 292 900.

Ten sam przewoźnik obsługuje także połączenia do Tarragony i Valls. Informacje o rozkładach jazdy tych połączeń również znajdują się na stronie firmy Hispano Igualadina.

 

Aeropuerto de Reus – Costa Dorada

 

Rozkład jazdy tych autobusów także uzależniony jest od tabeli odlotów i przylotów, należy zatem zapoznać się z aktualnymi połączeniami na stronie przewoźnika Autocares Plana: http://www.busplana.com/) lub pod numerem telefonu: +34 977 371 970.  Linia ta łączy lotnisko z miejscowością Cambrils, a po drodze autobus zatrzymuje się w La Pineda, Salou i Vilaseca.

 

Strona internetowa lotniska w Reus:

http://www.reus-airport.es/es/

lub:

http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Reus/es/Reus.html (strona grupy AENA)

 

Reus

Czytano: 9651 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » El Prat – Port Lotniczy Barcelona
» Madryt – Barajas
» Palma de Mallorca - Majorka
» Malaga – Costa del Sol
» Lotnisko Alicante Airport
» Gran Canaria Airport
» Walencja - Valencia Airport
» Barcelona Girona (Costa Brava Airport)
» Bilbao Airport
» Fuerteventura Airport
» Ibiza Airport
» Lanzarote Airport
» Aeropuerto de Reus (Barcelona)
» Lotnisko im. Świętego Pawła - Sewilla
» Lotnisko w Santiago de Compostela – Aeropuerto de Lavacolla
» Aeropuerto Federico García Lorca Granada – Jaén (Lotnisko w Granada – Jaén)
» Port lotniczy Saragossa – Aeropuerto de Zaragoza
» Aeropuerto de Almería (Andaluzja)
» Port lotniczy Jerez – Aeropuerto de Jerez
» Aeropuerto de Asturias – Port lotniczy Asturia
» Lotnisko Santander - Aeropuerto de Parayas
» Aeropuerto de Murcia - San Javier (Murcja)
» Aeropuerto de Valladolid - Aeropuerto de Villanubla
» Aeropuerto de Tenerife Norte - Port lotniczy Los Rodeos (Teneryfa)
» Aeropuerto de Tenerife Sur - Port lotniczy Reina Sofía (Teneryfa)
» Port lotniczy Badajoz (Aeropuerto de Badajoz)
» Port lotniczy Menorka
» Port lotniczy Albacete

Opinie o lotnisku (1)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!
  • Very nice site!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane