Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Brema - City Airport Bremen

To miejsce, które "dodaje skrzydeł" dla samolotów Airbus. Można się tam dostać m. in. z Gdańska.Kod IATA: BRE
Państwo: Niemcy
Kontynent: Europa


 

Brema – City Airport Bremen

 

Flughafen Bremen GmbH
Flughafenallee 20
28199 Bremen

Postal address:
Postfach 28 61 52
28361 Bremen

Tel.: +49 (0) 421 5595-0
Fax: +49 (0) 421 5595-474

E-Mail: contact@airport-bremen.de

Strona:

http://www.airport-bremen.de

 

Dane lotniska:

Kod ICAO: EDDW


Współrzędne: 53°02′51″N 008°47′12″E

Elewacja: 14 ft / 4 m

Pasy startowe


09/27

2040 m

23

700 m

 

Linie lotnicze operujące z lotniska


Tablica lotów - przyloty


Tablica lotów - odloty

 

 

DOJAZD

 

Parking

Port oferuje 4500 miejsc  zorganizowanych w dwóch wielopoziomowych parkingach znajdujących się na przeciwko terminali 1-3. Poruszanie się  po parkingu jest proste dzięki dobrze zorganizowanemu znakowaniu. Są nawet miejsca specjalnie dedykowane dla kobiet na poziomach 0 każdego z parkingów. Mijesca dla niepełnosprawnych znajduja się na poziomie 3 P1 oraz poziomie 0 P2.

Postój krótkoterminowy jest możliwy bezpośrednio przed terminalami 1-3 oraz E jak również na terenie parkingu P1.

Więcej informacji i cennik.

 

Autobusem

Autobusem można dojechać na lotnisko korzystając z trzech linii:

Publicexpress realizuje połączenie między holenderskim miastem Groningen przez Oldenburg do City Airport Bremen. Autobusy jeżdżą kilka razy dziennie a bilet kupowany u kierowcy z lotniska do Groningen kosztuje 21 €.

Więcej informacji: www.publicexpress.de

Bus2fly – linia między Hamburgiem a lotniskiem w Bremie. Autobusy odjeżdżają ze stacji ZOB Adenauerallee 78 i zatrzymują się pod terminalem E ( Ryanair).  Podróż między tymi miejscami zajmuje ok. 90 minut. Rozkład jazdy tej linii jest dostosowany do lotów Ryanair. Bilet do Hamburga kosztuje 12 € jeśli kupujemy przez internet lub 14 € jeśli u kierowcy.

Więcej informacji: www.bus2fly.de

Luftibus – jest to opcja połączenia z Oldenburga, którą oferuje prywatna firma przewozowa. Kursy odbywają się małymi busikami i można taki transport zorganizować dzwoniąc do Luftibus lub prosząc w recepcji wielu hoteli w Oldenburgu.

Więcej informacji: www.luftibus.de

 

Tramwajem

Bardzo wygodnym sposobem dostania się na lotnisko jest tramwaj. Linia nr 6 jeździ regularnie z dworca kolejowego i autobusowego w centrum Bremy wprost przed terminal lotniska. Podróż taka zajmuje tylko kilka minut. Dokładny rozkład i informacje o opłatach można znaleźć TUTAJ.

 

Taxi

Taksówki są dostępne zaraz po wyjściu z terminali. Czas dojazdu z lotniska do centrum Bremy trwa ok. 20 minut a usługa powinna kosztować około 10 €.

OPIS

Początki  lotniska w Bremie sięgają 1909 roku kiedy to zostało zawiązane stowarzyszenie Bremer Verein für Luftschiffahrt - BVL planujące stworzyć w Bremie port dla sterowców z przeznaczeniem cywilnym i wojskowym. Tak się złożyło, że nigdy żaden sterowiec tam nie wylądował więc zmieniono nazwę stowarzyszenia i wszelkie działania w tworzeniu portu skierowane zostały z nastawieniem na samoloty. W 1920 roku port został otwarty, zaczęto realizować pierwsze regularne połączenia ( m.in. z KLM) i przeznaczano kolejne środki na rozwój lotniska. Od 1924 na terenach lotniska rozpoczęły działalność zakłady lotnicze Focke-Wulff-Flugzeugbau AG. Po powstaniu linii Luft Hansa Brema natychmiast znalazła się na liście lotnisk do których linie te latały.

 

Lotnisko wraz z całą infrastrukturą zostało doszczętnie zniszczone podczas działań wojennych. W roku 1945 przystąpiono do odbudowy aby po kilku latach ponownie uruchomić działanie portu.

W latach 80-tych zdecydowano ulokować na terenie lotniska zakłady Airbusa produkujące skrzydła do tych samolotów. W związku z powietrzną logistyką przedłużono pas startowy. Uruchomiono program rozwoju lotniska „Airport 2000” który zaowocował w latach 90-tych powstaniem nowego terminala, centrum cargo oraz wygodnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi z tramwajem zatrzymującym się tuż przed wejściem terminala.

 

STATYSTYKI


Rok

Liczba pasażerów

Cargo (tony)

2008

2,486,337

27661

2009

2,448,846

20603

2010

2,676,297

20673

Źródło: (BRE) Czytano: 14306 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Berlin Schönefeld - Flughafen Berlin-Schönefeld
» Frankfurt Ren-Men
» Monachium - Franz Josef Strauss
» Berlin-Tegel
» Düsseldorf International Airport
» Hamburg-Fuhlsbüttel airport
» Lotnisko Bonn – Kolonia (Cologne Bonn Airport)
» Hanower-Langenhagen Airport
» Brema - City Airport Bremen
» Dortmund - Dortmund Airport 21
» Stuttgart
» Mannheim City Airport
» Drezno – Dresden International

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane