Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki
Booking.com

Hanower-Langenhagen Airport

Lotnisko Hanower-Langenhagen Airport to niemiecki port lotniczy położony 11 kilometrów od centrum miasta Hanower, lotnisko jest 9 pośród największych lotnisk w Niemczech.Kod IATA: HAJ
Państwo: Niemcy
Kontynent: Europa


 

Dane

 

Typ: cywilne

Rok otwarcia: 1952

Kod IATA: HAJ

Kod ICAO: EDDV

Miasto: Langenhagen, Niemcy

Współrzędne: 52°27′40″N 9°41′06″E

Wysokość: 55 m n.p.m.

Statystyki ruchu (2010)

Liczba pasażerów: 5 016 888

Cargo  16 240[1] t

Liczba operacji: 75 725[1]

Drogi startowe:

Kierunek 09C/27C: asfalt, 780 m

Kierunek 09R/27L: beton, 2340 m

Kierunek 09L/27R: beton, 3800 m

 

Tabela lotów – odloty Hanower

Tabela lotów – przyloty Hanower

Linie lotnicze operujące z lotniska w Hanowerze

 

OPIS

Lotnisko w Hanowerze zostało otwarte w 1952 roku zastępując stare lotnisko które nie było w stanie obsłużyć pasażerów przybywających do Hanoweru. W 1973 roku na lotnisku otworzono dwa nowoczesne na ten okres terminale, które stały się sławne ze względu na swój nowoczesny wygląd. Co ciekawe konstrukcja terminali została również wykorzystana przy budowie moskiewskiego lotniska Sheremetyevo International Airport.

Terminal A i B które wybudowano w latach 70-tych do tej pory są używane jako główne terminale lotniska posiadające 12 miejsc postojowych. W 1998 roku do użytku oddano trzeci już terminal C z 8 wyjściami. Wszystkie trzy terminale mogą przyjmować samoloty typu Boeing 747.

 

Zobacz prezentacje lotniska w Hanowerze (video)

 

W 2000 roku zakończono budowę połączenia kolejowego S-Bahn między lotniskiem dworcem kolejowym w Hanowerze. Czas podróży kolejką trwa 17 minut a pociągi kursują co 30 minut. Z lotniska również jeżdżą autobusy średnio co 20 minut do dworca kolejowego w Hanowerze.

 

 

DOJAZD

Auto

Z autostrady A7 Hamburg-Kassel i A2 Berlin-Dortmund dojedziesz do parkingu obok terminala biorąc drogę A352 lub zjazd z autostrady A2 na wysokości Langenhagen

mapa lotnisko hanower

 

Pociąg z lotniska w Hanowerze do dworca głównego

Na lotnisku przy terminalu C znajduje się stacja kolejowa. Dzięki kolejce dostaniemy się do dworca kolejowego w Hanowerze w 15 minut. Pociąg jeździ od godziny 4:30 do 24:00 co 30 minut. Cena biletu wynosi 3 euro.

 

Rozkład jazdy z lotniska Hanowerze na dworzec

Rozkład jazdy z dworca w Hanowerze na lotnisko

 

Autobus z lotniska w Hanowerze

Z lotniska co parę minut jeździ autobus 470 do centrum Langenhagen. Cena biletu wynosi 2 euro.

 

Taxi

Przy wyjściu z lotnika znajdziesz wiele taksówek. Czas przejazdu do centrum miasta to około 20 minut, przybliżona cena to 25 euro.

Więcej informacji:

www.taxi-airport-hannover.de

www.flughafentaxen.de

www.flughafentaxi-hannover.de

 

Busy

Na lotnisku znajdziesz wiele firm oferujących busy, najlepiej z nich korzystać z grupą innych podróżnych. Busy nie mają wytyczonej trasy i mogą zawieźć cię do różnych lokalizacji.

 

Firmy oferujące przewozy busami znajdziesz tutaj >>

Parking na lotnisku w Hanowerze

Na lotnisku w Hanowerze znajduje się 14 tysięcy miejsc parkingowych. Cena za 30 minut postoju to około 2 euro, cena za 60 minut to 4 euro.

 

Wynajem samochodów na lotnisku w Hanowerze

Avis

Tel.:+49 (0)511 9733996

www.avis.com

Europcar

+49 (0)511 977-2451

Tel.:+49 (0)511 726110

www.europcar.com

Hertz

Tel.:+49 (0)511 779042

www.hertz.de

Sixt

Tel.:+49 (0)511 771920

www.sixt.co.uk

 

Dowiedz się więcej o Hanowerze!

Czytano: 24967 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Berlin Schönefeld - Flughafen Berlin-Schönefeld
» Frankfurt Ren-Men
» Monachium - Franz Josef Strauss
» Berlin-Tegel
» Düsseldorf International Airport
» Hamburg-Fuhlsbüttel airport
» Lotnisko Bonn – Kolonia (Cologne Bonn Airport)
» Hanower-Langenhagen Airport
» Brema - City Airport Bremen
» Dortmund - Dortmund Airport 21
» Stuttgart
» Mannheim City Airport
» Drezno – Dresden International

Opinie o lotnisku (6)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!
  • Odwiedziłem kilka dni temu te lotnisko. Jest naprawdę super. Duże przestrzenie, czysto, przytulnie, kulturalnie. Jak w Niemczech ;)

  • Jest super, te informacje.

  • Czy z lotniska w Hannoverze lataja smoloty do Polski konkretnie Szymany -Olsztyn?

  • Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu, aby zeznawać, jak mam pożyczkę od JOHN WILLIAMS Loan Company {(johnloanfirm2@gmail.com)} po zastosowaniu Dwa razy z różnych kredytodawcy pożyczkodawcy, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcy tu na tym forum, myślałem, że ich pożyczanie było prawdziwe i zastosowałem, ale nigdy nie dał mi pożyczki, dopóki przyjaciel nie przedstawił mnie do pana JOHN WILLIAMS Loan Company, który obiecał mi pomóc z pożyczką moje pragnienie i on naprawdę zrobił tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że nadal istnieją wiarygodne pożyczkodawców, dopóki nie spotkałem JOHN WILLIAMS, który naprawdę pomógł mi pożyczki i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż istnieje wiele dobrych kredytodawców, ale radziłbym spróbować pana JOHN WILLIAMS Loan Company, jego troski i zrozumienia. nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki lub chcesz finansowania projektów, Więc możesz skontaktować się z panem JOHN WILLIAMS Loan Company jego adresem e-mail jest (johnloanfirm2@gmail.com)

  • Tracey Wilson Says

    Am giving this testimony because am happy and I want you all to be 100% careful on who you contact online so you will never and never be scammed at all as I have held an experiences with some useless and jobless spell caster who ripped me off the total sum of $39,000.00 dollars and another one also scammed me out of the sum of just $10,000.00 while the last one I meet collected the sum of $12,000.00 dollars from me and all these happened to me because I was so desperate in getting my lover back to me and one faithful and wonderful after noon as I was surfing the net I came accross a testimony on how one Tracey Jackson got her EX back to her with the help of DR OTIS DARKO and I decided to give him a TRIAL because of all the testimony I read online about this man and at the end of it all it ended well as my ex came back to me at once and he has done all I asked of him to do for me and it did not only end up there this spell caster as did PREGNANCY SPELL for me and today am pregnant... His email address is : otisdarko60@yahoo.com...... YOU CAN ALSO ADD HIM UP ON WHATSAPP USING THIS MOBILE NUMBER:+2348077526136

  • Hello,


    My dear brothers and sisters, My name is Pastor Louis Suleman.I am the general Overseer of the Church of Christ Foundation Ministry. I just came across this website while searching for an information on the internet and i found out that there are a lot of where to get a loan this YEAR 2017 to start up a business or expand their existing business. My Godly conscience will not allow me to keep quiet and not to direct people to a genuine place where i got loan from a foreign private loan company with just 2% interest rate without stress bypassing the rigorous processes of our local commercial banks. Sometimes late LAST MONTH when we where looking for funds to expand our church. A fellow Pastor directed me to this foreign private loan company where he had also gotten his loan. I was told to contact one of them via ( slivinumarko@yahoo.com ) We applied for an unsecured loan of $650,000USD to expand our ministry and within 48 hours working days, the whole process was completed. When we announced to our church family members after one week that the loan was approved and the note to the local bank had been paid, applause filled the worship center. NO COLLATERAL REQUIRED. NO CREDIT CHECK.The loan application process was explained clearly and [they] walked us through every aspect.So my brothers and sisters while surfing the internet, i decided to stop by and share this information because information they say is power. Who knows, your financial breakthrough this 2017 may just be this little piece of information when acted upon. if there is anyone here looking for a loan, contact them through their email and by the special power of the almighty, 2017 will be your financial breakthrough in thy mighty name of JESUS….GOD BLESS YOU ALL. HURRY NOW AND CONTACT THEM TODAY: slivinumarko@yahoo.com

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane

darmowe fora