Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Miami International Airport, Miami, Floryda, USA

Port Lotniczy w Miami to największe lotnisko Stanu Floryda. Dobrze połączone z centrum miasta i innymi ośrodkami. Obecnie MIA jest w fazie przebudowy.Kod IATA: MIA
Państwo: Stany Zjednoczone
Kontynent: Ameryka Północna


 

Dane

Państwo: USA
Kontynent: Ameryka Północna
Adres: Orlando Miami International Airport
4200 NW 21st St.
Miami, Fl 33122

Kod IATA: MIA

Kod ICAO: KMIA
Miasto: Miami, Floryda, USA
Wysokość: 2 m n.p.m.
Współrzędne: 25°47′36″N 80°17′26″W


Linie lotnicze operujące z lotniska Miami
Tabela lotów - odlotów

Tabela lotów - przyloty


Miami Airport, Floryda, lądowanie (wideo)

 

Opis i historia lotniska

To lotnisko międzynarodowe, położone 13 km na północny zachód od centrum Miami, w amerykańskim stanie Floryda.

 

Założony w 1928 roku jako Pan American Field w 1945 r. zmienił nazwę na 36th Street Airport. W 1959 stary terminal na 36th Street został zamknięty.

Dziś lotnisko funkcjonuje pod nazwą Miami International Airport. Jest jednym z wiodących międzynarodowych portów lotniczych w przewozach pasażerskich i towarowych na świecie. Port Lotniczy Miami plasuje się na trzecim miejscu pod względem ilości międzynarodowych połączeń wśród amerykańskich lotnisk, po porcie JFK w Nowym Jorku i porcie LAX w Los Angeles i głównym lotniskiem międzynarodowego ruchu o dalekim zasięgu dla Florydy południowej. Mimo to większość krajowych i tanich przewoźników woli korzystać z dwu pobliskich lotnisk: portu lotniczego Fort Lauderdale/Hollywood i portu lotniczego Palm Beach, które wymagają znacznie mniejszych opłat lotniskowych od linii lotniczych. Miami International Airport (MIA) jest obsługiwany przez Wydział Lotnictwa Miami-Dade i jest własnością zarządu okręgu Miami-Dade.

 

Lotnisko w liczbach
MIA w 2006 obsłużył 32 533 974 pasażerów. Rocznie obsługuje ponad 34 milionów pasażerów. Sprawdź pełne statystyki i rankingi za 2010 r.

Lotnisko zajmuje około 3230 akrów ziemi w pobliżu centrum Miami. MIA obecnie przechodzi przebudowę terminalu pasażerskiego jest on rozszerzany  na około siedem milionów metrów kwadratowych. Termin zakończenia inwestycji jest wyznaczony na 2012 rok. Port posiada 4 drogi startowe, w tym 3 ułożone równolegle do siebie.


Dojazd
Komunikacja miejska, Miami-Dade Transit, obsługuje port lotniczy Miami autobusami Metro Bus na trasach (numer) 7, 37, 42, 57, 133, 236, 238, i J; bezpłatny przejazd jest również udostępniony pomiędzy terminalem a stacjami kolei dojazdowej Tri-Rail (Miami Airport Station) i Hialeah Market Station. Obie stacje są ulokowane blisko portu: czas przejazdu wynosi 5 minut samochodem.


 

Miami-Date Transit planuje dodatkową obsługę portu zautomatyzowanym wagonowym systemem transportowym typu people mover z przyszłego dworca komunikacyjnego Miami Intermodal Center, który udostępni kolej Metrorail i przyszły serwis BayLink szynobusem do South Beach. (Skromniejszy przykład takiego people movera już działa w obrębie terminala pasażerskiego, łącząc wolno stojący segment Pirsu E z jego przyległą resztą.)


Typowy koszt przejazdu do centrum miasta:
•    Super Shuttle: koszt 9 USD.
•    Metro Bus 1,50 USD (0,75 ulgowy), (ok. 35-40 minut)
•    Taksówką: koszt 15,50 USD, (ok. 20 minut).

Źródło: (Wikipedia, MIA) Czytano: 15345 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » John F. Kennedy – Nowy Jork
» Lotnisko Phoenix-Sky Harbor
» Lotnisko San Francisco
» Houston-George Bush
» Lotnisko Dallas - Fort Worth
» Lotnisko Los Angeles
» Miami International Airport, Miami, Floryda, USA
» Seattle–Tacoma. Międzynarodowy Port Lotniczy Seattle–Tacoma
» San Diego - Międzynarodowy Port Lotniczy San Diego
» Fort Lauderdale – Hollywood International Airport
» Port lotniczy Denver
» Port lotniczy Atlanta – Hartsfield-Jackson
» Port lotniczy Chicago-O'Hare
» Port lotniczy Las Vegas-McCarran
» Port lotniczy Charlotte
» Port lotniczy Newark-Liberty
» Port lotniczy Nowy Jork-LaGuardia
» Port lotniczy Detroit
» Port lotniczy Baltimore-Waszyngton
» Port lotniczy Anchorage -Ted Stevens
» Port lotniczy Fairbanks
» Port lotniczy Luis Muñoz Marín – Aeropuerto Internacional Luis Muñoz Marín

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane