Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Port lotniczy Bogotá-El Dorado – Aeropuerto Internacional El Dorado - Luis Carlos Galán Sarmiento

Port lotniczy Bogotá-El Dorado – Aeropuerto Internacional El Dorado - Luis Carlos Galán Sarmiento - międzynarodowy port lotniczy położony 15 km na zachód od Bogoty, w Kolumbii.Kod IATA: BOG
Państwo: Kolumbia
Kontynent: Ameryka Południowa


 

Dane:

Typ: cywilne/wojskowe

Kod IATA: BOG

Kod ICAO: SKBO

Miasto: Bogota

Współrzędne: 4°42′06″N 74°08′49″W

Wysokość: 2548 m n.p.m.

Kierunek 13L/31R: asfalt, 3 800 × 45 m

Kierunek 13R/31L: asfalt, 3 800 × 45 m


Linie lotnicze operujące z lotniska

 

Tabela lotów – odloty

 

Tabela lotów – przyloty

 

 

OPIS

 

Port lotniczy Bogotá-El Dorado - Aeropuerto Internacional El Dorado - Luis Carlos Galán Sarmiento – międzynarodowy port lotniczy położony 15 km na zachód od Bogoty, pomiędzy dwoma miejscowościami: FontibónEngativá, w Kolumbii. Lotnisko zostało otwarte w 1959 roku, a jego właścicielem jest OPAIN S.A. Jest to największy i najważniejszy port lotniczy w Kolumbii. Lotnisko obsługuje zarówno loty krajowe jak i międzynarodowe, a jego powierzchnia wynosi około 690 hektarów i podzielone jest ono na dwa terminale. Terminal 1 lub T1 został otwarty w 2012 roku, a zakończenie prac remontowych zapowiadane jest na rok 2014.Terminal 2 istnieje zaś od 1981 roku i przeznaczony jest jedynie do obsługi lotów krajowych linii lotniczych Avianca.

 

Jest to trzecie co do wielkości lotnisko w Ameryce Południowej w kategoriach ilości pasażerów, tuż za Aeropuerto Internacional de Guarulhos de São Paulo w Brazylii oraz Aeropuerto Internacional de la Ciudad de México. Port ten jest również uznawany za jeden z najbardziej nowoczesnych w Ameryce Łacińskiej.

 

W 2013 lotnisko Bogotá-El Dorado obsłużyło 25.009.483 pasażerów, przeładowano na nim 622.145 ton towarów, a w sumie wykonano na nim 324.791 operacji lotniczych.

 

Obecna nazwa lotniska została nadana w 1959 roku na pamiątkę słynnej legendy „El Dorado”, według której Europejczycy, którzy przybywali do Ameryki, poszukiwali miasta całego ze złota, oczywiście bezowocnie.

 

DOJAZD

 

Autobus

 

Autobus łączący lotnisko z centrum Bogoty kursuje codziennie od godziny 5.00 do 23.00. Średni czas podróży to około 20 minut.

 

Taxi

 

Władze lotniska sugerują korzystanie tylko z autoryzowanego punktu taksówek, który znajduje się przy wyjściu z części międzynarodowej i krajowej terminalu. Za przejazd taksówką można zapłacić w walucie kolumbijskiej (pesos colombianos) lub w dolarach.

 

Wynajem samochodu

 

Wypożyczalnia samochodów znajduje się w głównym holu publicznym, rezerwacji pojazdu można dokonać pod numerem telefonu: 315 895 7782 y el 315 882 0693.

Biuro czynne jest codziennie od 8.00 do 21.00.

 

Strona internetowa lotniska

http://www.elnuevodorado.com/

Czytano: 6135 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Port lotniczy Bogotá-El Dorado – Aeropuerto Internacional El Dorado - Luis Carlos Galán Sarmiento
» Port lotniczy Ernesto Cortissoz - Aeropuerto Internacional Ernesto Cortissoz

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane