Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki
Booking.com

Port Lotniczy El Alto

Międzynarodowy Port Lotniczy El Alto (kod IATA: LPB, ICAO: SLLP) - międzynarodowy lotnisko obsługujące stolicę Boliwii - La Paz, położony w mieście El Alto.Kod IATA: LPB
Państwo: Boliwia
Kontynent: Ameryka Południowa


 

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: LPB

Kod ICAO: SLLP

Miasto: El Alto, La Paz

Współrzędne: 16°30′48″S 68°11′32″O

Wysokość: 4.061 m n.p.m.

Kierunek 10/28: Beton, 4 000 x 46 m

Kierunek 10L/28R Trawa, 2 050 x 91 m

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty i przyloty

Lądowanie na lotnisku El Alto – zobacz wideo:


OPIS


Międzynarodowy Port Lotniczy El Alto - międzynarodowe lotnisko obsługujące stolicę Boliwii - La Paz, położone w sąsiednim mieście El Alto.


Jest jednym z najwyżej położonych międzynarodowych lotnisk pasażerskich na świecie – El Alto lezy na wysokości 4.061 m n.p.m.


Lotnisko obsługuje połączenia krajowe i międzynarodowe. Jest to baza lotnicza dla byłych narodowych linii lotniczych Boliwii Lloyd Aéreo Boliviano, a także stanowi ono węzeł dla Aerosur, które są obecnie największym w kraju prywatnym przewoźnikiem.

Lotnisko otwarto 18 maja 1965 i zostało nazwane "John F. Kennedy" (JFK), jednak nazwa ta nie przyjeła się i nazywano je El Alto. Właścicielem lotniska jest grupa Aeropuertos Abertis (SABSA).

 

DOJAZD

Wynajem samochodu


  • Hertz
    Telefon : +591 2 282 0675
    Fax: +591 2 282 6416
    email: lapaz@barbolsrl.com
    strona internetowa hertz.bo

 

Strona internetowa lotniska:

http://www.sabsa.aero/aeropuerto-el-alto/default.aspx

Czytano: 19411 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Port Lotniczy El Alto

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane

darmowe fora