Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Port lotniczy Jorge Newbery – Aeroparque Metropolitano Jorge Newbery

Port lotniczy Jorge Newbery – Aeroparque Metropolitano Jorge Newbery - lotnisko obsługujące połączenia krajowe w Buenos Aires, w Argentynie.Kod IATA: AEP
Państwo: Argentyna
Kontynent: Ameryka Południowa


 

Dane:

Typ: cywilne / wojskowe

Kod IATA: AEP

Kod ICAO: SABE

Miasto: Buenos Aires

Współrzędne: 34°33′33,03″S 58°24′56,18″W

Wysokość: 5 m n.p.m.

Kierunek 13/31: Beton, 2 100 x 40 m

 

Tabela lotów – przyloty i odloty

 

Lądowanie na lotnisku Jorge Newbery:

http://www.youtube.com/watch?v=gzB5tyOZue8

 

OPIS

 

Port lotniczy Jorge Newbery Aeroparque Metropolitano Jorge Newbery - lotnisko obsługujące połączenia krajowe i regionalne, położony w dzielnicy Barrio de Palermo, 2 kilometry od Buenos Aires, w Argentynie. Uznawane jest za jedno z najnowocześniejszych lotnisk w Ameryce Południowej.

 

Operatorem lotniska jest grupa Aeropuertos Argentina 2000, zaś właścicielem miasto Buenos Aires. W 2013 roku port ten obsłużył 9.552.504 pasażerów i odbyło się na nim 104.616 operacji lotniczych.

 

Lotnisko zostało otwarte w 1947 roku pod nazwą „Aeroparque 17 de Octubre” (Port Lotniczy 17 Października), zaś jego obecna nazwa odnosi się do pioniera argentyńskiego lotnictwa o nazwisku Jorge Newbery. W 2000 zaprojektowano projekt modernizacji i powiększeni lotniska o dodatkowy poziom, nowy terminal i garaże. Prace remontowe, podzielono na dwa etapy, z których pierwszy rozpoczęto w 2001 roku, a drugi w 2011 roku.

 

Obecnie z lotniska odbywa się ponad 350 lotów dziennie, a także wiele lotów prywatnych i czarterowych. Oprócz obsługiwania lotów komercyjnych, lotnisko ma też charakter wojskowy.

 

DOJAZD

 

Autobus

 

Istnieje kilka miejskich linii autobusowych łączących port lotniczy Jorge Newbery z centrum Buenos Aires. Są to linie 160, 33, 37, 45.

Dostępny jest także serwis autobusowy SHUTTLE Manuel Tienda León: tel. (54 11) 0810-888-5366 / (54 11) 4314-3636 / 4315-5115

 

Taxi

 

Postój taksówek znajduje się niedaleko wyjścia z Terminala A. Wszystkie taksówki są identyczne, w kolorze żółto-czarnym i są zależne od władz miasta Buenos Aires. Oprócz tego, usługi przewozowe oferują także prywatne firmy Manuel Tienda León i Transfer Express.

 

Wynajem samochodu

 

Lista wypożyczalni samochodów na lotnisku Jorge Newbery dostępna pod linkiem: http://www.aeropuertos.net/aeroparque-jorge-newbery-alquiler-de-coches/

 

Strona internetowa lotniska (strona operatora)

http://www.aa2000.com.ar/aeropuertos.aspx

Czytano: 5306 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Port lotniczy Buenos Aires-Ezeiza Ministro Pistarini
» Port lotniczy Ushuaia
» Port lotniczy Jorge Newbery – Aeroparque Metropolitano Jorge Newbery
» Port lotniczy Córdoba "Ingeniero Aeronáutico Ambrosio L.V. Taravella" (Pajas Blancas)

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane