Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Port lotniczy Kopenhaga Roskilde - Copenhagen Airport, Roskilde

Port lotniczy Kopenhaga Roskilde - Copenhagen Airport, Roskilde - port lotniczy położony w Roskilde, w Danii. Jest to drugie lotnisko obsługujące Kopenhagę.Kod IATA: RKE
Państwo: Dania
Kontynent: Europa


 

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: RKE

Kod ICAO: EKRK

Miasto: Roskilde

Współrzędne: 55°35′08″N 12°07′53″E

Wysokość: 45 m n.p.m.

Kierunek 14/32: Asfaltobeton, 1 799 m


Lądowanie awaryjne na lotnisku Roskilde – zobacz wideo:

 

OPIS

 

Port lotniczy Kopenhaga Roskilde - Copenhagen Airport, Roskilde (Københavns Lufthavn, Roskilde)- port lotniczy położony w odległości 7 km od Roskilde, niedaleko miasta Tune w Danii. Jest to drugie lotnisko obsługujące Kopenhagę. Lotnisko obsłużyło 25,053 pasażerów w 2003 roku.

 

Lotnisko to zostało otwarte w 1973 roku jako pierwsze z trzech planowanych portów lotniczych mających obsłuiwać Kopenhagę. Jednakże powstanie pozostałych dwóch lotnisk nigdy nie doszło do skutku i nie wyszły one poza etap wstępnych planów. Włascicielem i operatorem lotniska Roskilde jest grupa Københavns Lufthavne A/S (Lotniska Kopenhagi), która również zarządza głównym lotniskiem stolicy – Kastrup Airport.

 

Lotnisko jest wprawdzie wyposażone w infrastrukturę niezbędną do obsługi międzynarodowych lotów i do odprawy celnej, ale obecnie wykorzystywane jest głównie do lotów prywatnych i testowych, mieści się też na nim kilka szkół lotniczych.

 

Lotnisko Roskilde planuje poszerzenie oferty lotów i wprowadzenie regularnych międzynarodowych połączeń. Co jakiś czas podejmowane są rozmowy z różnymi liniami lotniczymi, jednak na razie zainteresowanie przewoźników jest niewielkie i nie udało się wprowadzić regularnych lotów.

 

DOJAZD

 

Ze względu na niewielki ruch na lotnisku, dojazd do niego środkami transportu publicznego jest ograniczony – istnieją autobusy, którymi można dojechać do pobliskiego miasta Roskilde, jednakże kursy na lotnisko są dość rzadkie. Najpewniejszym środkiem transportu na lotnisko jest własny samochód lub taksówka.

 

Transport na lotnisko

 

Strona internetowa lotniska

http://www.rke.dk/

Czytano: 4915 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Billund Airport
» Kopenhaga Kastrup - Copenhagen Airport
» Port lotniczy Kopenhaga Roskilde - Copenhagen Airport, Roskilde

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane