Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Port lotniczy Modlin – Warszawa

Port lotniczy w Modlinie znajduje się w dzielnicy Nowego Dworu Mazowieckiego, około 40 km na północny-zachód od centrum Warszawy.Kod IATA: WMI
Państwo: Polska
Kontynent: Europa


 

Kod IATA: WMI

Państwo: Polska

Kontynent: Europa

 

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: WMI

Kod ICAO: EPMO

Miasto: Warszawa

Współrzędne: 52°27′04″N 20°39′06″E

Wysokość: 104 m n.p.m.

Kierunek: 08/26: Asfaltobeton

 

Linie lotnicze operujące z lotniska w: http://www.modlinairport.pl/linie-lotnicze

 

Tabela lotów – odloty: http://www.modlinairport.pl/dla-pasazera/tablica-przylotow-i-odlotow/odloty

 

Tabela lotów – przyloty: http://www.modlinairport.pl/dla-pasazera/tablica-przylotow-i-odlotow/przyloty

 

 

Prezentacja lotniska Modlin – zobacz film:

 

 

OPIS

 

Port ma obsługiwać część ruchu lotniczego dotychczas kierowanego na Lotnisko Chopina w Warszawie, głównie samoloty tanich linii, czarterowe i towarowe. Port lotniczy Modlin nie ma spełniać funkcji długo już oczekiwanego drugiego lotniska dla Warszawy, którego lokalizacja jest nadal rozważana lub poszła w niepamięć. Zgodnie z zapewnieniami władz mazowieckich oraz inwestora lotnisko miało zostać oddane do użytku przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w roku 2012. Jego otwarcie opóźnił protest ekologów, którzy sprzeciwiali się budowie lotniska.

 

Port powstał na bazie istniejącego wcześniej lotniska wojskowego, które istniało w latach 1940-2000. W momencie rozpoczęcia modernizacji było ono bardzo zaniedbane. 8 lutego 2010 obiekt został wpisany do rejestru lotnisk cywilnych przez ULC i teoretycznie od tego momentu mogły na nim już lądować samoloty, aczkolwiek wciąż nie było tam wystarczającej infrastruktury. Budowę oficjalnie rozpoczęto w 2010 roku, natomiast rejsowe loty pasażerskie rozpoczęły się 16 lipca 2012.

 

Linie lotnicze Wizz Air jako pierwsze ogłosiły wykonywanie lotów z lotniska Modlin. 1 lutego 2012 władze Wizz Air'a zakomunikowały, że wszystkie loty z lotniska Chopina w Warszawie zostaną przeniesione 18 lipca 2012.

 

Pierwszy regularny samolot rejsowy typu Airbus A320 wylądował na lotnisku Modlin 15 lipca 2012 roku po godz. 17:30 i był to samolot linii Wizz Air z pasażerami z Budapesztu.

 

Statystyki:

 

Miesiąc

Pasażerowie

Pasażerowie narastająco

Lipiec

78 567

78 567

Sierpień

171 224

249 791

Wrzesień

183 113

432 904

Październik

170 355

603 259

Listopad

164 692

767 951

 

 

DOJAZD

 

Autobus

 

Linia autobusowa ModlinBus łączy centrum Warszawy z terminalem Lotniska Warszawa/Modlin przez całą dobę i bez przesiadek. Rozkład jazdy dopasowany jest do godzin odlotów i przylotów. Zakup biletów możliwy jest bezpośrednio w autobusie, na lotnisku lub przez Internet. Można płacić gotówką, kartą oraz w walucie obcej. Więcej informacji pod adresem www.modlinbus.pl

 

Samochód

 

Trasą S7 na Gdańsk, potem zjazdem na Nowy Dwór Mazowiecki drogą krajową nr 62 albo ulicą Modlińską przez Jabłonnę i Nowy Dwór Mazowiecki. Na pasażerów czeka około 600 miejsc parkingowych, a pokonanie trasy zajmuje 35-40 minut.

 

Taxi

 

Ceny kursu z Warszawy do Portu Lotniczego Warszawa/Modlin są stałe i zależą od przewoźnika. Koszt przejazdu kształtuje się w granicach 99 zł – 120 zł za kurs w jedną stronę. Przejazd do centrum Warszawy zajmuje ok. 35-40 minut.

 

Pociąg


Pociągi Kolei Mazowieckich kursują z Warszawy Centralnej oraz Warszawy Gdańskiej do stacji docelowej Modlin, skąd, co 20 minut kursuje shuttle-bus dowożący pasażerów bezpośrednio na lotnisko. Cała podróż zajmuje około 40 minut . Więcej informacji pod adresem: http://www.mazowieckie.com.pl

 

 

Strona internetowa lotniska Modlin:

 

http://www.modlinairport.pl/

Czytano: 10788 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Kraków Balice
» Katowice - Pyrzowice
» Bydgoszcz - Szwederowo
» Warszawa - Okęcie
» Wrocław - Strachowice
» Gdańsk - Rębiechowo
» Poznań - Ławica
» Zielona Góra - Babimost
» Łódź - Lublinek
» Szczecin-Goleniów
» Rzeszów - Jasionka
» Port lotniczy Modlin – Warszawa
» Port lotniczy Lublin

Opinie o lotnisku (1)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!
  • ja polecam portal iNFO Lotnisko Modlin, uzupełenienie podstawowych informacji dla pasażerów Lotniska w Modlinie plus kilka ofert prywatnych parkingów, hoteli i restauracji skupionych w okolicy.

    strona internetowa: http://www.lotnisko-modlin.info

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane