Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Port lotniczy Moss-Rygge

Port lotniczy Moss-Rygge – międzynarodowy port lotniczy położony w gminie Rygge w okręgu Østfold, w południowo-wschodniej Norwegii.Kod IATA: RYG
Państwo: Norwegia
Kontynent: Europa


 

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: RYG

Kod ICAO: ENRY

Miasto: Rygge

Współrzędne: 59°22′44″N 010°47′08″E

Wysokość: 53 m n.p.m.

Kierunek: 07/25: Asfalt, 2.459x45

 

Połączenia i linie lotnicze operujące z lotniska

 

Tabela lotów – odloty

 

Tabela lotów – przyloty

 

Lądowanie na lotnisku Moss-Rygge – zobacz wideo:

 

OPIS


Port lotniczy Moss-Rygge - (norw. Moss lufthavn, Rygge) – międzynarodowy port lotniczy położony w gminie Rygge w okręgu Østfold, w południowo-wschodniej Norwegii. Druga, nieoficjalna nazwa tego lotniska to Port lotniczy Oslo-Rygge. Właścicielem lotniska jest Royal Norwegian Air Force, zaś jego operatorem Rygge Sivile Lufthavn AS.

 

Port ten zlokalizowany jest 13 km od miasta Moss i około 66 km od centrum Oslo. Otwarcie lotniska Moss-Rygge miało miejsce 8 października 2007 roku, jednak oficjalnie rozpoczęcie lotów odbyło się 14 lutego 2008 roku. W 2010 roku zaś Ryanair ustanowił na tym lotnisku swoją bazę.

 

Moss-Rygge uznawany jest za drugi port lotniczy dla Oslo. Najwięcej połączeń na Moss-Rygge oferują tanie linie lotnicze Ryanair. Lotnisko jest w stanie pomieścić 2 miliony pasażerów rocznie, jednak nie osiąga tego wyników – przykładowo w 2011 roku obsłużyło 1,667,705 podróżnych.

 

DOJAZD

 

Parking


Transport publiczny


Wynajem samochodu

 

Strona internetowa lotniska

http://www.en.ryg.no/

Czytano: 4838 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Port Lotniczy Stavanger, Sola
» Oslo-Sandefjord Airport
» Oslo Gardermoen
» Port lotniczy Trondheim-Værnes
» Port lotniczy Moss-Rygge
» Port lotniczy Sandefjord-Torp

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane