Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Port lotniczy Sandefjord-Torp

Port lotniczy Sandefjord-Torp – międzynarodowy port lotniczy położony 120 km na południe od Oslo w Norwegii.Kod IATA: ENTO
Państwo: Norwegia
Kontynent: Europa


 

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: TRF

Kod ICAO: ENTO

Miasto: Sandefjord/Oslo

Współrzędne: 59°11′12″N 010°15′31″E

Wysokość: 87 m n.p.m.

Kierunek 18/36: Asfalt, 2 949 x 45 m

 

Połączenia lotnicze

 

Tabela lotów – odloty

 

Tabela lotów – przyloty

OPIS


Port lotniczy Sandefjord-Torp (Sandefjord lufthavn, Torp) – międzynarodowy port lotniczy położony 7,4 km od Sandefjord oraz 120 km na południe od Oslo, w Sandefjord, w Norwegii. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym obsługującym Oslo (po Gardermoen). Właścicielem i operatorem lotniska jest Sandefjord Lufthavn AS. W 2011 roku port ten obsłużył 1,345,732 pasażerów, oraz wykonano na nim 35,784 operacji, w tym 467 operacji cargo.

 

Lotnisko Sandefjord-Torp spełnia zarówno funkcję regionalnego portu lotniczego dla powiatów Vestfold oraz Telemark, a także korzystając z tanich linii lotniczych obsługuje inne miasta we wschodniej Norwegii. Loty krajowe obsługiwane są przez linie Widerøe oraz Norwegian Air Shuttle, zaś połączenia międzynarodowe zapewniane są przez linie  KLM Cityhopper, Widerøe, Norwegian Air Shuttle, Ryanair oraz Wizz Air.

 

Z lotniska Sandefjord-Torp  loty do Polski obsługiwane są przez linie lotnicze Wizz Air, oferujące ,loty do takich miast jak Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań,Szczecin, Warszawa, Wrocław.

 

DOJAZD

 

Transport publiczny

 

Torp – Ekspressen - z Oslo

 

Kolej

 

Strona internetowa lotniska

www.torp.no

Czytano: 4242 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Port Lotniczy Stavanger, Sola
» Oslo-Sandefjord Airport
» Oslo Gardermoen
» Port lotniczy Trondheim-Værnes
» Port lotniczy Moss-Rygge
» Port lotniczy Sandefjord-Torp

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane