Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Port lotniczy Trondheim-Værnes

Port lotniczy Trondheim-Værnes - międzynarodowy port lotniczy położony w Stjørdal, 35 km na wschód od Trondheim.Kod IATA: TRD
Państwo: Norwegia
Kontynent: Europa


 

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: TRD

Kod ICAO: ENVA

Miasto: Trondheim

Współrzędne: 63°27'27″N 10°56'23″E

Wysokość: 17 m n.p.m.

Kierunek 09/27: Asfalt, 2759 m

Kierunek 13/31 (nieczynny): Asfalt, 1451 m


Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Loty do Trondheim - ceny lotów z PolskiOPIS


Port lotniczy Trondheim-Værnes (Trondheim lufthavn, Værnes)międzynarodowy port lotniczy położony w wiosce Værnes, w gminie Stjørdal, 35 km na wschód od Trondheim, w gminie Sør-Trøndelag. Jest jednym z największych portów lotniczych Norwegii. Pierwszy lot z tego lotniska odbył się 26 marca 1914.


Lotnisko obsługiwane jest przez firmę Avinor. Druga część lotniska ma charakter wojskowy i zarządzana jest przez Norweskie Królewskie Siły Lotnicze. W 1994 lotnisko zostało wyposażone w nowy terminal A.


W 2012 roku lotnisko to obsłużyło 4,160,162 pasażerów oraz wykonano na nim 60,987 operacji lotniczych, w tym 4,898 operacji cargo. Główne linie lotnicze operujące z tego lotniska to Scandinavian Airlines (SAS), Norwegian Air Shuttle oraz Widerøe – wszystkie trzy linie mają tu swoją bazę. Najbardziej uczęszczana trasa z tego lotniska to lot do Oslo.


DOJAZD


Autobusem

Pociągiem

Taksówką

 

Strona internetowa: http://www.avinor.no/en/trondheim

Czytano: 6781 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Port Lotniczy Stavanger, Sola
» Oslo-Sandefjord Airport
» Oslo Gardermoen
» Port lotniczy Trondheim-Værnes
» Port lotniczy Moss-Rygge
» Port lotniczy Sandefjord-Torp

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane