Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki

Southampton International Airport

Port lotniczy Southampton - lotnisko położone 6,5km na północny zachód od Southampton w hrabstwie Hampshire w Wielkiej Brytanii.Kod IATA: SOU
Państwo: Wielka Brytania
Kontynent: Europa


 

DANE

Kod IATA: SOU

Kod ICAO: EGHI

Właściciel lub zarządca: BAA

Miasto: Southampton, Hampshire, Wielka Brytania

Współrzędne: 50°57′01″N 001°21′24″W

Wysokość: 44 ft / 13 m

Statystyki ruchu (2011)

Liczba pasażerów: 1,762,076

 

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Linie lotnicze operujące z lotniska Southampton

 

Lądowanie na lotnisku Southampton - zobacz wideo:

 

OPIS

Lotnisko Southampton zostało zbudowane na pozostałościach po wiosce z czasów rzymskich, która została odkryta w maju 1925 roku. Port znajduje się w odległości 6,5km na północny zachód od Southampton w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Eastleigh.

 

Lotnisko zarządzane jest przez BAA, która jest właścicielem także pięciu innych brytyjskich lotnisk. W 2011 roku port lotniczy Southampton obsłużył 1,762,076  pasażerów, o 1.6%  więcej niż w 2010 roku, przez co znalazło sie na 18. pozycji wśród najbardziej ruchliwych lotnisk Wielkiej Brytanii.

 

DOJAZD

Lotnisko położone jest w odlegości jedynie 7km od centrum miasta Southampton. Do portu można dostać się samochodem drogą A335.

 

Autobus

Linia Uni-link U1C łączy lotnisko z Uniwersytetem, centrum miasta Southampton oraz jego wschodnią częścią wybrzeża. Autobusy odjeżdzają co 15 minut w dni powszednie oraz co 20 minut w weekendy i święta. Czas podróży do centrum to około 35-40 minut. Więcej informacji pod numerem telefonu: +44 (0)2380 595 974.

Ponadto, z centrum Southampton (Harbour Parade) odjeżdzają także autokary do innych miast i lotnisk, m.in. do centrum Londynu oraz na lotniska Heahtrow i Gatwick. Więcej informacji można znaleźć na stronie przewoźnika National Express. Średni czas podróży do Londynu to 130 do 200 minut, w zależności od pory dnia.

 

Pociąg

Stacja kolejowa Southampton Parkway znajduje się niedaleko terminalu i można dostać się do niej na piechotę. Pociągi do centrum miasta Southampton odjeżdzają co 10 minut, zaś do Londynu Waterloo co 20 minut. Więcej informacji pod numerem telefonu National Rail Enquiries:  08457 48 49 50.

 

Taxi

Na lotnisku znajduje się postój taksówek odbywających kursy 24h na dobę. Biuro Checker Cars znajdziemy tuż przy hali przylotów. Więcej informacji oraz rezerwacja taksówek pod numerem telefonu: +44 (0)2380 62 7100.

 

Strona internetowa lotniska Southampton:

http://www.southamptonairport.com/

Czytano: 8322 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Londyn Heathrow
» Gibraltar Airport
» Londyn – Gatwick
» Londyn Stansted - Stansted airport
» Lotnisko Manchester - Manchester Airport
» Birmingham Airport
» Bristol Airport
» Edynburg - Edinburgh Airport
» Glasgow International Airport
» Liverpool John Lennon Airport
» London Luton Airport
» London-City Airport (Londyn)
» Southampton International Airport
» Port lotniczy Bornemouth
» Port lotniczy Londyn-Southend
» Port lotniczy Leeds Bradford

Opinie o lotnisku (0)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane