Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki
Booking.com

Victoria - Port Lotniczy Victoria

Jest 9 co do wielkości portem lotniczym Kanady, obsługuje ponad 1,5 miliona pasażerów rocznie. W ciągu ostatnich lat lotnisko zostało znacznie udoskonalone i unowocześnione.Kod IATA: YYJ
Państwo: Australia
Kontynent: Australia i Oceania


 

Typ: cywilne
Kod IATA: YYJ
Kod ICAO: CYYJ
Miasto: Victoria, Kanada
Współrzędne: 48° 38′ 49″ N, 123° 25′ 33″ W
Wysokość: 19 m n.p.m.

Zobacz jak startuje samolot z lotniska Victoria:


Linie lotnicze operujące z lotniska Victoria
Tabela lotów – odloty
Tabela lotów – przylotyHistoria i opis

Lotnisko rozpoczęło swoją historię w 1914 roku jako pas trawy i było początkowo wykorzystywane jako szkoleniowa baza wojskowa. W 1948 roku potr lotniczy został przejęty przez Ministerstwo Transportu. Lotisko nazywało się wtedy Patricia Bay Airport (wielu mieszkańców wciąż mówi o nim Airport Bay Pat). W 1959 roku lotnisko zostało przemianowane do obecnej nazwy Victoria International Airport. Działalnością Victoria International Airport zarządza w imieniu okolicznych gmin Victoria Airport Authority, instytucja działająca  non profit, która jest właścicielem portu.

 

 

W 2000 roku Victoria Airport Authority rozpoczął się proces renowacji i rozbudowy terminala do potrzeb pasażerów. W maju 2005 roku, rząd federalny, który jest właścicielem ziemi, ogłosił zmniejszył czynsz płacony przez Victoria Airport Authority. Pozwoliło to zaoszczędzić 0,6 miliona CAD rocznie i 12 mln CAD przez cały okres dzierżawy (50 lat).


 

Międzynarodowy Port Lotniczy Victoria jest położony 22 km na północny zachód miasta Victoria, w North Saanich, bardzo blisko do miasta Sidney na Półwyspie Saanich. W 2010 było jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Kanadzie pod względem liczby pasażerów.


Transport na lotnisko

Victoria International Airport jest obsługiwany przez bezpośrednie autobusy kursujące do i z hoteli w centrum miasta, taksówki i autobusy linii BC Transit trasy 83, 86 i 88.
Samochodem z lotniska do centrum Victoria prowadzi droga nr 17. Przy małym natężeniu ruchu jazda zajmuje dwadzieścia minut, a w bardziej ruchliwych porach do czterdziestu minut.

Zobacz lądowanie na lotnisku Victoria:

Źródło: (Wikipedia, Victoria vInternational Airport) Czytano: 23826 razy, Pobierz PDF

Inne Lotniska tego państwa: » Edmonton International Airport
» Victoria - Port Lotniczy Victoria
» Port lotniczy Sydney
» Port lotniczy Melbourne
» Port lotniczy Canberra
» Port lotniczy Perth
» Port lotniczy Hobart
» Port lotniczy Adelaide
» Port lotniczy Brisbane
» Port lotniczy Gold Coast - Coolangatta Airport
» Port lotniczy Cairns

Opinie o lotnisku (4)

Czy informacje na temat tego lotniska okazały się przydatne, a może byłeś na tym lotnisku lub wiesz coś czym chciałbyś się podzielić z nami? Dziel się swoją wiedzą z innymi podróżującymi!
  • cheap auto insurance policybazaar car insurance cheap auto insurance cheap auto insurance in texas

  • cash advance lenders cash advance cash advance loan cash advance

  • compare car insurance quotes compare auto insurance car insurance quotes in texas compare car insurance

  • loans loan direct payday loans best pay day loans

Lotniska.info nie identyfikuje się jak i nie utożsamia się ze wszystkimi treściami znajdującymi się w portalu, jednocześnie redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usuwania, redagowania, skracania tekstów zabronionych przez prawo, obrażających osoby trzecie, wulgarnych, lub w każdy inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

Komentarz

*Twoja opinia:
Kod:

Polecane

darmowe fora