Lotniska.info

Mamy już 386 lotnisk! Zobacz statystyki
2015-09-19 - Monika PietrygaPolskie lotniska

Lotnisko Chopina: Nowe połączenia z Warszawy

Już niedługo oferta warszawskiego portu lotniczego Chopina zostanie wzbogacona o nowe trasy. Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air zdecydowała się powiększyć bazę na Lotnisku Chopina i uruchomić cztery nowe trasy.

 

Tanie linie lotnicze Wizz Air zapowiedziały powiększenie bazy na Lotnisku Chopina o dodatkowy, szósty samolot – Airbus 320. Od 13 maja 2016 roku będzie on obsługiwać cztery nowe trasy: Z Warszawy do Bari, Aberdeen, Bristolu i Reykjaviku.

 

Projekt przewoźnika oznacza, że od maja będzie on oferował z Warszawy połączenia na 37 trasach.

 

Warto przypomnieć, że od połowy września zostało uruchomione bezpośrednie połączenie z Warszawy do drugiego miasta w Wielkiej Brytanii - Birmingham. Pierwszy lot odbył się 14 września. Trasa obsługiwana jest dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

 

Dostawienie dodatkowego samolotu i uruchamianie nowych kierunków z Lotniska Chopina przyjmujemy z ogromną radością. Poszerzanie oferty dogodnych połączeń z Warszawy i przybliżanie naszego miasta do świata to nasz strategiczny cel, nad którym codziennie ciężko pracujemy. Cieszymy się, że cele Wizz Aira w tym przypadku pokrywają się z naszymi - wyjaśnia Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

 

Port Lotniczy Chopina wzbogacił swoją ofertę nie tylko o trasy europejskie ale i międzykontynentalne. Dzięki nowemu klientowi – linii lotniczej Air Canada, z warszawskiego portu lotniczego będzie można polecieć za ocean. Latem 2016 roku zostanie otwarte bezpośrednie połączenie z Warszawy do Toronto.

 

Air Canada to flagowa linia lotnicza Kanady. Początek działalności na warszawskim lotnisku zaplanowano na 16 czerwca 2016. Trasa Warszawa-Toronto będzie obsługiwana przez Boeing 767-300ER trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Lot powrotny wyznaczono na wtorki, czwartki i niedziele.

"Rozwój usług długodystansowych jest jednym z naszych priorytetów, nasza strategia handlowa polega na przyciągnięciu nowych linii lotniczych i połączeń długodystansowych.
Takie działania pomogą nam utrzymać pozycję Warszawy jako ważnego centrum przesiadkowego- powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

 

Źródło: (lotniska-chopina.pl, anna.aero) Czytano: 1826 razy, Pobierz PDF
Booking.com

Komentarze (0) Dodaj

Komentarz

*Komentarz:
Kod:

Polecane